Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Auto Italia: Loss Leader

Do 10.9.2017 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, přístupná v 1.patře výstava Auto Italia: Loss Leader.

Vyrobili: Marianne Forrest, Edward Gillman a Pablo Jones-Soler
Zvláštní poděkování: Ellie Butters, Tommie Introna a Hiba Ismail

Výstava Loss Leader připravená kolektivem Auto Italia je zkoumáním možností způsobů podrývání mocenských struktur určených neviditelnými, přitom všudypřítomnými vodítky v dystopické a až příliš známé realitě. Site specific video, které je pokračováním předešlého performativního díla Rogue Agents (Firstdraft, Sydney, 2017) se představuje divákovi z hráčského pohledu první osoby – programově chybná videohra s trhanou ale neuniknutelnou narativní linií. Realita je prožívána prostřednictvím Uršuly, bytosti s umělou inteligencí, ale plně vědomou a připravenou začít novou revoluci. Skrze Uršuliny akce v jejím prostředí se výstava snaží o odhalení temných souvislostí tekuté autenticity a možnosti uniknout jejímu slizkému stisku. Je nástrojem, je násilím, je zrcadlem a mimikrami lidskosti vypnutými do jejich produktivních a etických limitů a hroutících se do sebe. Je to co zůstane, až sedne prach. Je připravena začít.

Auto Italia South East je samosprávný umělecký projekt a studio, poskytující a a produkující nové umění – spolupracuje přímo se začínajícími umělci. Auto Italia za svou historii nabylo mnoha podob, od kolaborativního veřejného programování v dočasných prostorách, přes commissions a prezentace v institucích a galeriích či produkce kolaborativních online projektů. Tato práce byla vystavena národně a mezinárodně v Tate Modern a Institutu pro současné umění v Londýně, KW Institutu pro současné umění a abc – art berlin contemporary, Artissima LIDO v Turíně, Hessel Museum v New Yorku, Künstler v Brémách a Firstdraft v Sydney, mimo jiné.

Auto Italia v současnosti vedou Kate Cooper, Marianne Forrest a Edward Gillman.

Kurátorka: Christina GigliottiFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Auto Italia: Loss Leader