Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Assem AlSabban: Photography, Artworks

Pouze do úterý 15. 11. 2022 je v Hotelu Mozart, Karolíny Světlé 208/34, Praha 1, přístupná krásná výstava Assema AlSabbana: Photography, Artworks.

Assem Alsabban začal fotit v pouhých 14 letech a mnoho let pracoval pro přední reklamní agentury v Saudské Arábii a dalších zemích. Jeho povolání diplomata mu pak umožnilo procestovat různé země a přineslo mnoho inspirace pro jeho uměleckou tvorbu. Měl možnost svým objektivem zachytit krásy mnoha zemí Středního východu, Senegalu, ale i Paříže či Helsinek a dalších evropských měst. Jedním z míst, které si zamiloval a stalo se častým námětem jeho děl, je právě Praha.
Ve svých fotografiích ukazuje její jedinečnou atmosféru s širokou škálou odlišných výrazů. Odhaluje poetiku zdánlivě všedních věcí a zprostředkovává výjimečné okamžiky vizuální představivosti. Pracuje s principy koláže, montáže nebo vrstvení a snímky následně specificky upravuje a tiskne na plátno, takže působí jako úchvatné malby. Jeho díla byla vystavena v Egyptě, Německu, Saúdské Arábii, Paříži, Helsinkách a Praze.

Výstavu pořádá Velvyslanectví Království Saúdské Arábie v České republice po záštitou jeho excelence pana velvyslance Abdullaha M. Alrasheeda.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Assem AlSabban: Photography, Artworks