Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky)

Pouze do 4.11.2015 bude v Hip. Running Clubu & gallery, Černomořská 3, Praha 10 (kousek pod Krymskou), přístupná zajímavá výstava Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky).

Originální fashion komiks inspirovaný písněmi islandské indiefolkové skupiny Of Monsters and Men a místními pohádkami se skládá z osmi příběhů-oděvů, v nichž vystupuje malý chlapec, podivné stvoření Furry Paws a rozliční trollové, příšerky a přízraky. Originální syté barvy a dekorativní stylizace kresby ostře kontrastuje se strohým střihem kabátů, šatů, topů a sukní. Minimalistický design oděvní kolekce tím pádem neruší četbu komiksového příběhu, který je vytištěn přímo na látku.

Assel Tleuova
(1993) Mladá výtvarnice původem z Kazachstánu studuje čtvrtým rokem na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Po absolvování oboru Mediální a didaktická ilustrace přešla do ateliéru módního návrhářství. Ve své tvorbě propojuje zájem o komiks, ilustraci, fotografii a módu, kterou vnímá nejen jako umění, ale i sociálně-psychologický fenomén. Ve své tvorbě nezapře vášeň pro japonskou a islandskou kulturu. Její kolekce kabátů, šatů, topů a sukní si pohrává s kontrastem strohého minimalistického střihu a výraznou, téměř dekorativní stylizací komiksového příběhu o podivném stvoření Furry Paws (Chlupaté tlapky).

Výstava je součástí festivalu KomiksFest.

www.komiksfest.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Assel Tleuova – Furry Paws (Chlupaté tlapky)