Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ašot Haas: Resonance of Sound

7. 9.-18. 10. / DSC Gallery / Instalace

Do 18.10.2016 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná skvělá výstava Ašota Haase: Resonance of Sound.

Dostanete zde odpovědi na to, jak to vypadá, když zachytíte v reálném čase zvuk a přetvoříte ho ve statický světelný objekt. Haas patří mezi mladé umělce, ale svými optickými iluzemi si ve světě současného umění rychle získal jméno. Přestože jeho umění je velmi „vizuální“, podstata jeho tvorby se zabývá věcmi, které nejsou vidět okem. Na aktuální výstavě se proto rozhodl propojit světy dvou „soupeřících“ fyzikálních veličin. Tedy světla a zvuku. V jeho dílech najdete vycentrovaný chaos, až geometrické tvary, které následně dokáže upravit do nečekaných struktur. Všechna nová díla vznikla stejnou technologií – za použití optického plexiskla, vibrují zvukem a zároveň jsou i světelnými objekty.

Ašot Haas se narodil v roce 1981 v Moskvě. Střední školu užitého umění v Bratislavě, obor kamenosochařství dostudoval v roce 2000. V letech 2000–2007 studoval na bratislavské Vysoké škole výtvarných umění, kde vystřídal několik oborů. Prošel ateliéry Industrial Design (F. Chrenka), Transport Design (Š. Klein), Glass Design (J. Gavula) a Socha, Objekt, Inštalácia (J. Meliš). V roce 2006 získal první cenu za minutový film na mezinárodním filmovém festivalu v Bratislavě a v roce 2007 mu byla udělena prestižní Cena Galérie Nova za sklo. Ašot Haas vystavuje po celé Evropě i USA a jeho díla jsou součástí sbírek významných galerií.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ašot Haas: Resonance of Sound