Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž ARTakeaway: The Next Stop?

Do 14. 8. 2022 je ve vestibulech metra Muzeum a Můstek (všechny 3 vstupy – uprostřed Václavského náměstí, na Můstku a na Jungmannově náměstí), k vidění ve vitrínách Metrozoomu velmi zajímavá skupinová výstava ARTakeaway: The Next Stop?.

Člověk, kterého známe se ztrácí, nastupuje nový druh – symbióza člověka, zvířete a rostliny. Společenství jako dokonalé mycelium, v kterém neexistují škatulky a hranice, v kterém nejsou války, v kterém nikdo neprohrává ani nevítězí, v kterém neexistuje hierarchie tak, jak ji známe.
Třetí ročník projektu ARTakeaway 2022 se uskuteční v prostorách metra, konkrétně na stanicích Můstek a Muzeum. Ve světle událostí posledních dvou let se tematicky soustředíme na utopické a naivní světy. Podobně, jako futurismus projektoval budoucí světy ovládané technikou, chceme se soustředit na budoucí světy, v kterých vládne princip harmonie a funkčního společenství – největší inspirací nám je v tomto směru říše zvířat a rostlin. Prostory metra slouží mimo jiné jako kryty před potenciální katastrofou, my v tomto prostoru chceme stvořit svět, před kterým se schovat nechceme.
Výstava je rozdělena do několika sekcí, které lze číst z perspektivy příběhu. Všechny potřebné informace i podrobnou mapu míst, kde se díla nachází, naleznete na našich webových stránkách nebo načtením QR kódů rozmístěných v prostorách metra.
 
Vystavující umělci:
Patrik Adamec, Susana Botero, Veronika Bromová, Tomáš Cimburek, Kryštof Doležal, Milena Dopitová, Roman Franta, Jiří Gruber & Tomáš Vobořil, Tomáš Hlavina, Vojtěch Horálek, Tomáš Hrůza, Markéta Kinterová, Tereza Rosalie Kladošová, Eszter Koncz, Alena Kotzmannová, Olga Krykun, Josef K., Jan Kvíz, Lukáš Miffek, Maxmilián Aaron Mootz, Petr Pelzmann, Jitka Pospíšilová & Jiří Rouš, Pavlína Rampachová Valdová, Karolína Rossí, Janek Rous, Lucia Sceranková, Ivo Simon, Oscar Juul-Sørensen, Adam Soukup & Serhij Ďakiv, Johana Střížková, Eliška Suchá, Miloš Šejn, Barbora Šlapetová, Edita Štrajtová & Barbora Volfová, Denisa Švachová & Lucie Doležalová, Sofie Švejdová, Miro Švolík, unconductive trash, Vojtěch Veškrna, Martin Zet
 
„Ourselves animals, active, predators, we look (naturally enough) for an active, predatory,
communicative art; and when we find it, we recognise it. The development of this power of recognition and the skills of appreciation is a recent and glorious achievement. But we are only at the beginning of our age of discovery. We have not yet lifted our eyes to the vaster horizons before us.“
Ursula K. Le Guin
The Author of the Acacia Seeds


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž ARTakeaway: The Next Stop?