Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Art & activism fellowship exhibit 2023

Už jen do 12. 6. 2023 je v pobočce Skautského Instutu v Rybárně, U Sovových mlýnů 134/1, Praha 1 – Kampa, přístupná velmi zajímavá výstava Art & activism fellowship exhibit 2023.

Reluvotion, globální sociální síť s dobrým srdcem, pořádá svou historicky první výstavu uměleckých děl. THE ART & ACTIVISM Fellowship Exhibit se koná ve dnech 9. až 12. června 2023 v prostorách Skautského institutu v Rybárně, U Sovových mlýnů 134/1, na Malé Straně v Praze. Kromě vybraných děl Veroniky „Gibi“ Podlasové a Petera Nylunda se zde představí také další osobnosti české i světové umělecké komunity. Vernisáž se uskutečnila 9. června 2023 a součástí byla aukce, jejíž výtěžek poputuje neziskové organizaci Jako doma. Ta pomáhá ženám, včetně těch bez domova, které se staly
oběťmi domácího násilí.

Reluvotion, první sociální síť s dobrým srdcem, jejíž součástí je platforma THE ART & ACTIVISM FELLOWSHIP, zahájí v červnu sérii pravidelných výstav přinášejících zajímavé světové umělecké iniciativy.
Platforma spojuje umělce z celého světa ve snaze nabídnout nejen jim, ale i široké veřejnosti nové vize, které mohou spustit environmentální, společenské a politické změny.
Reluvotion poskytuje prostor pro setkávání jednotlivců i organizací a možnost sdílet nápady vytvářející lepší budoucnost.

VYSTAVUJÍCÍ UMĚLCI

Veronika „Gibi“ Podlasová je česká umělkyně zabývající se problematikou udržitelnosti a životního prostředí. Svým dílem se snaží o poetické a vizuální propojení přírody a kultury.
Spolupracovala například s Českým antarktickým výzkumným institutem a byla součástí „úklidové“ expedice na Antarktidě, kde cestu zdokumentovala a vytvořila z ní uměleckou výstavu.
Její unikátní projekt sleduje cestu sněhové vločky dopadající na povrch Antarktidy a upadání v zapomnění v průběhu času. Perspektivou sněhové vločky a s použitím vědeckých dat vyprávějí malby Veroniky „Gibi“ Podlasové příběh celého antarktického ledovce. Cílem autorky je vnést tuto vzdálenou antarktickou cestu do nitra našich městských životů a probudit respekt vůči planetě.
– Instagram: Veronika.podlasova @gibartist

Peter Nylund je švédský fotograf a umělecký vizionář, žijící v Göteborgu. Vystudoval politologii a výtvarné umění a oba tyto obory ve své práci kombinuje. V projektu „Chasing Presence: Between Reification, Disenchantment and Transmutatin“ zkoumá vztah mezi zvukem a architekturou. Peter nahrává a vrství rezonanční frekvence historických budov Borgo Rizza v sicilské provincii Syrakusy,
aby zachytil jedinečné akustické vlastnosti těchto objektů. Odhalením skrytých vlastností, jež byly utvářeny prostředím, historií i použitými materiály, sleduje Peter přítomnost těchto budov. Výsledné nahrávky přispívají k novému způsobu vnímání objektů, porozumění architektonickým vlastnostem a odhalení souhry mezi prostorem a zvukem.

– Ukázka nahrávky: https://soundcloud.com/peter-nylund-586569945/borgo-rizza-
school
– Instagram: Peter Nylund @aroguegentleman

Slavnostního večera se zúčastnil a své dílo do aukce věnoval Dan Reed – americký muzikant, malíř a majitel společnosti Dan Reed Network, nebo ukrajinská zpěvačka a skladatelka Natisa Gogol.

RELUVOTION – sociální síť s dobrým srdcem

Reluvotion je aplikace, jež si dala za cíl podporovat sociální dobro. Umožňuje uživatelům, kteří se zajímají o životní prostředí, pomoc druhým nebo zastávají společné ekonomické, sociální a politické názory, aby se snadno kontaktovali a mohli spolupracovat.
Reluvotion také propojuje zájemce o stáže, aktivisty, dobrovolníky i občany s vládním i nevládním neziskovým sektorem s nabídkou možné spolupráce. Tyto organizace tak díky Reluvotion získají nadšence, které potřebují k realizování svých cílů a k podpoře změn ve společnosti.
Součástí aplikace Reluvotion je také zeď se zpravodajskými kanály, které jsou rozvrženy podle oblastí problematiky, a prostor pro komunikaci a zasílání zpráv.

Nicholas Dungey Phd. CEO a Co-Founder Reluvotion
Dr. Nicholas Dungey je profesorem politické filozofie na katedře politologie na Kalifornské státní univerzitě v Northridge. Působí také jako hostující profesor humanitních věd na Anglo-americké
univerzitě v Praze. Je autorem řady odborných publikací. Za všechny uveďme například: Franz Kafka and Michel Foucault: Power, Resistance, and the Art of Self-Creation (Lexington Press), Writing Kafka’s Soul: Disciplinary Power, Resistance, and the Authorship of the Subject (New Perspectives) a Shakespeare and Hobbes: Macbeth and the Fragility of Politics (Sage).
Je jedním z hlavních zakladatelů Reluvotion, první aplikace pro sociální dobro na světě, která byla vytvořená výhradně pro všechny formy pozitivních globálních iniciativ.
Posledních dvanáct let je jeho druhým domovem Praha.
– Aplikace Reluvotion je zdarma a je možné ji stáhnout v App Store a Google Play.

Důležité odkazy:
reluvotion.com
jakodoma.orgFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Art & activism fellowship exhibit 2023