Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Argišt Alaverdyan: Display

Do 28.4.2016 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná výstava Argišta Alaverdyana: Display.

Galerie JEDNA DVA TŘI představuje cyklus obrazů Display od Argišta Alaverdyana, studenta Akademie výtvarných umění v Praze. Ve své práci staví do juxtapozice klasické médium malby a postinternetové reality. Typickým znakem jeho práce je abstrahování konkrétních objektů, v kterých pak hledá obecný řád. Display není pouze reprezentací obrazovky, ale představuje i mnohem hlubší prostor, který se vyjevuje nejen vizuálně, ale i obsahově. Při pohledu na monitor zažíváme iluzivní hloubku prostoru, která je ještě podpořena možnostmi, které nám digitální obraz umožňuje.

Argišt Alaverdyan (*1991) zahájil své studium na Akademii výtvarných umění v Praze naturalistickou malbou a kresbou portrétů. Jeho malířská cesta postupně vyzrávala k expresivnějšímu vyjádření a stále více se abstrahovala. Jeho současné práce směřují ke  geometrické abstrakci a formální neposednost je mu vlastní.

http://www.alaverdyan.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Argišt Alaverdyan: Display