Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Antonín Tomášek: TOUCH

9. 6.-31. 8. / Kvalitář / Design

Do 31. 8. 2021 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Antonína Tomáška: TOUCH.

Samostatná výstava Antonína Tomáška nazvaná TOUCH, pomyslným dotekem probouzí naši citlivost vůči prostoru a předmětům. Autor se ptá, čeho se dotýkáme my a co se dotýká nás. Jak se rodí náš vztah k objektům, jak se proměňuje a jak se vytrácí. Jakou možnou odpověď nabízí inspirativní východiska designu, kde důležitou roli hraje naše pamět a fyzická zabydlenost v tomto světě.
Výstava v galerii Kvalitář mapuje volnou tvorbu designéra Antonína Tomáška, který se dlouhodobě věnuje práci s porcelánem a keramikou. V rámci nových realizací, jako jsou Kostky, Vlna, Ryby nebo Buvolí hlava a další, autor pracuje s kontextem designu, sochy i novými médii.
Součástí výstavy je prezentace monografie MOC VĚCÍ s texty Anny Hogenové, Radka Wohlmuta a Jana Dotřela. Fotografie Jiří Thýn. Grafika Adéla Svobodová.
 
kurátor: Jan Dotřel, Kvalitář
architektura výstavy: Josef Tomšej
fotografie: Void Picture
grafická úprava: Richard Bakeš #sharpobjects


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Antonín Tomášek: TOUCH