Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Antonín Navrátil: Vrcholná tvorba z let 1999 až 2014

16. 10.-31. 10. / Galerie ABF / Malba

Do 31.10.2018 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, (vzadu v průjezdu) přístupná zajímavá výstava Antonín Navrátil: Vrcholná tvorba z let 1999 až 2014.   Otevřeno Po – Pá 9:00 – 16:00.

Výstava se koná k autorovým nedožitým 70.narozeninám.

Zesnulý Antonín Navrátil /1948 – 2014/ maloval celým svým srdcem a celý svůj život. Absolvoval soukromá studia u vynikajících umělců a stal se uznávaným malířem dokonce i v profesionální umělecké společnosti. Tvořil velmi výrazné expresivní obrazy převážně akvarelem.

Antonín Navrátil o sobě ještě za svého života napsal:
„Narodil jsem se v Praze, kde jsem dosáhl humanitního vzdělání. Absolvoval jsem více jak dvě desítky samostatných výstav a více než 50 kolektivních výstav. V r. 1997 jsem získal cenu Nadace Franze Kafky za výtvarnou tvorbu. Jsem člen Nového sdružení pražských umělců. Co se týká výtvarné činnosti, jedná se o mimořádně laskavou a zdraví prospěšnou aktivitu . Myslím si, že malíř má malovat to, co ho baví a není hezčího pocitu než čmárat po papíru a roztírat barvy.“

www.nspu.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Antonín Navrátil: Vrcholná tvorba z let 1999 až 2014