Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna Vančátová: Obrazy 2019 – 2024

2. 4.-14. 4. / Nová síň / Malba

Do 14. 4. 2024 je v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Anny Vančátové: Obrazy 2019 – 2024.

Výstava malířky Anny Vančátové navazuje na předchozí jubilejní výstavu v Nové síni před pěti lety a ukazuje její nejaktuálnější tvorbu, která dále rozvíjí podněty malířské školy Zdeňka Sýkory v osobité formě svobodného kolorismu, obohaceného syrově fantaskní figurací.

Anna Vančátová (* 10. února 1949 Žatec) je česká malířka.

Vystudovala výtvarnou výchovu a český jazyk na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze u Cyrila Boudy a Zdeňka Sýkory. Obrazy začala vystavovat v roce 1973 a od té doby se představila na dvaatřiceti autorských výstavách.

Její tvorba spojuje výrazně koloristická východiska po vzoru salcmanovské tradice s groteskně dekonstruktivní transformací námětů.

Je zastoupena v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna Vančátová: Obrazy 2019 – 2024