Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna Ruth (program Petrblok II.)

22. 6.-12. 7. / Hidden Gallery / Malba

Do 12. 7. 2021 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, zajímavou výstavu obrazů Anny Ruth (program Petrblok II.).

Druhá z pěti postupných výstav bloku Petrblok #2 je věnována studentce Anně Ruth, která kresbu studuje šestým rokem. Její tvorba je neoddělitelně spjata s přírodou, která je jejím útočištěm i nevyčerpatelnou inspirací. Autorka kolem sebe vytváří svou osobní mytologii, která je ovlivněna jejími lesními zážitky nebo příběhy javánské kultury. Prvky lehce naivní až parodické kresby, kterou můžeme najít například v dílech inspirovaných kočičími těly, vyvažuje Anna relistickými malbami lesů či fragmentů lidských těl. Její umělecké vyjádření je kompletní ve spojení s experimentální éterickou hudbou, kterou tvoří pod pseudonymem Koruth. První díl Hidden podcastu s Annou Ruth si můžete poslechnout tady. http://hiddengallery.cz/podcast

O výstavním bloku
Další pětice umělců z all-star týmu Jiřího Petrboka zaplní Hidden svými aktuálními obrazy, aby symbolicky znovuotevřela galerii po téměř roční pandemické přestávce. Studenti Martin Kolář, Anna Ruth, Matěj Pokorný, Karolína Netolická a Magdaléna Rajchlová z ateliéru kresby na pražské Akademii výtvarných umění nám pomohou v návratu do vernisážní rutiny počínaje prvním červnem.
 
Kontakt na osobní prohlídky:

Mail: filip (zavináč) filipkartousek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna Ruth (program Petrblok II.)