Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna Mastníková, Žofie Zajíčková –
Hlízy a výpěstky!

Do 28. 3. 2024 je v knihkupectví Xao, Krymská 29, Praha 10, přístupná velmi zajímavá a řachácká výstava Anna Mastníková, Žofie Zajíčková –
Hlízy a výpěstky!

Řepy, brambory a jiné hlízy. Rezervoáry energie vyčkávající ve tmě. Až světlo je promění. To se jejich výhonky neudrží a vytrysknou rostlinu na svět v nové formě. Šťavnaté, živoucí, neomaleně se dožadující světla tak, aby ho opět mohly samy v sobě ukrýt pod zem.
 
Akvarely, kresby ale i experimentální techniky se setkají v provázané společné výstavě dvou autorek, animátorek a ilustrátorek. Tematická jarní výstava, která zkoumá moment zrození a růstu bez environmentálních rovin, pouze z lásky k tvarům a fascinací krásné proměny živoucích předmětů z hlíny na povrch země.
 
Žofka: Kontemplativní Brambořice s kořeny ledaskde a oddenky v ledasčem, včetně videohry, nejrůznějších animací a příležitostně Bodyhororech.
 
Anna: Rozbujelá tykev dobře vyživená akademickou půdou UMPRUM momentálně pnoucí svoje šlahouny divočinou samostudia v různých oborech, včetně diskotanců či pletení. 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna Mastníková, Žofie Zajíčková –
Hlízy a výpěstky!