Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna-Marie Neduhová: Vesmírná odyssea

12. 11.-12. 1. / Café Kampus / Malba

Do 12.1.2020 bude v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Anny-Marie Neduhové: Vesmírná odyssea.

Nový cyklus obrazů Anny-Marie Neduhové vzdává hold největším sci-fi příběhům všech dob a odkrývá skryté krásy vesmíru.

Malířka, grafička a ilustrátorka Anna-Marie Neduhová se narodila roku 1983 v Rakousku do umělecky zaměřené rodiny českých emigrantů. Již od dětství zbožňovala umění, vyrůstala obklopena výtvarnými i hudebními výtvory svého otce, který je jednou z nejvýraznějších osobnostní Československého undergroundu, což částečně určilo i její budoucí směřování. Po revoluci se s rodinou vrátila do Čech, kde vystudovala Střední grafickou školu v Jihlavě a nastoupila na profesionální uměleckou dráhu. Má bohaté zkušenosti se sítotiskem, světelnými instalacemi, tvorbou asambláží, kresbou, grafikou i malbou. Její specialitou je technika UV malby, která v klasických obrazech po nasvícení UV světlem odkrývá nevídaná překvapení. Její tvorba vychází z úcty k přírodě, zvířatům (cyklus Džungle) i lidem, z lásky k hudbě (cyklus Kosmohrátky), i z rodinné rebelie a vtipnou a někdy i šokující formou v ní vyjevuje svou inspiraci a poukazuje na problematická témata, o kterých často lidé neradi mluví (cyklus Kosmohrátky pro otrlé, ve kterém se dohromady kloubí inspirace slavnými sci-fi díly a problémy (ne)všedních dní). Pořádá odborné workshopy a kurzy pro veřejnost, angažuje se při tvorbě expozic pro muzea. Výtvarně spolupracuje s festivaly a kulturními centry jak v ČR, tak v zahraničí a má za sebou celou řadu úspěšných výstav. Je zakladatelkou severočeské umělecké skupiny SamoSeTo a čestnou členkou umělecké Skupiny F.

Kurátor: Ivan Prokop

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna-Marie Neduhová: Vesmírná odyssea