Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna Kopková: Possible

15. 6.-1. 9. / Polagraph /

Do 1.9.2017 bude ve fotografickém obchodu a galerii Polagraph, Husinecká 14, Praha 3, zdarma přístupná výstava Anny Kopkové: Possible.

Celý projekt Possible tak trochu nabourává běžné pojetí Polaroidu jakožto média, se kterým můžete mít „dílo“ hotové po pár minutách, pouhým zmáčknutím spouště. Anna s Polaroidy pracuje úplně jinak – fotografie tvoří s ohromnou pečlivostí a poté tráví hodiny při pomalém, precizním a náročném transferu snímku na květy.

V Polagraphu tak bude vystavovat sérii precizně zarámovaných květin, na jejichž květy přenesla fotografie pořízené Polaroidem. Ty pro ni mají velmi osobní význam, což ještě znásobuje fakt, že Anna většinou použila květiny, které dostala od svých blízkých.

Je ohromně zajímavé nejen sledovat, jak průhledná fólie s fotografií obepne květ a následně se deformuje podle toho, jak květina postupně usychá, ale také se nechat unést fantazií a domýšlet si, proč je která fotografie na které květině.

www.polagraph.cz
www.annakopkova.cz

PolaroidLove / BU2RFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna Kopková: Possible