Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Anna Arnetová: V oblacích a Petr Kozel j.h.

1. 7.-30. 8. / Jindřišská věž / Malba

Do 30. 8. 2021 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3.patro, přístupná zajímavá výstava Anny Arnetové: V oblacích.

Jako host vystavuje Petr Kozel.

MgA. Anna Arnetová (nar. 1980) – designérka a výtvarnice, jež má za sebou již úctyhodnou řádku výstav. Již od dětství měla velký zájem o malbu a kresbu, od roku 1988 navštěvovala Lidovou školu umění v Plzni, vysokoškolská studia zakončila oborem design a keramický design, vedeným doc. ak. soch. Františkem Pelikánem a prof. ak. soch. Václavem Šerákem. Je členkou Unie výtvarných umělců Plzeň. Protože design vystudovala, také se jím, a ne úplně špatně, živí, vystavená díla nejsou díla pracovní, ale díla takříkajíc pro radost. Pro radost její, jako výtvarnice, ale i pro radost nás, diváků.

Petr Kozel (nar. 1972) o sobě píše:

V mém uměleckém světě se vyjadřuji pomocí obrazů a objektů. Je to má práce i zábava. V přírodě a jejích procesech hledám cestu inspirace, jak do materiálů vložit život, tajemství. Jsem přesvědčen, že každé umění by mělo v sobě nést pečeť tajemství.

Krása tvaru, síla barvy, neuchopitelnost struktury, to vše dnes dokážeme spočítat i imitovat. Technologie přináší mnoho poznání a rozvíjí i naši imaginaci.

Ale já nechci zapomenout na plamen ohně, když jsem jej viděl poprvé jako dítě u táboráku. Jeho sílu, kterou ukrývá uvnitř. Je to něco, co stále vracím do světa. Přeji si, abych dokázal část této neuchopitelnosti vložit do svého díla.

Součástí mé tvorby je i interierový a exterierový design. Vždy se snažím vytvořit funkční a neopakovatelný prostor.

Tvorbou se zabývám již 20 let a za tu dobu jsem vystavoval a tvořil v několika evropských zemích.

Jsem členem UVU ČR a UVUP.

Svět bude zachráněn krásou!

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Anna Arnetová: V oblacích a Petr Kozel j.h.