Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Angelo Purgert – První republika

Do 1.4.2018 bude v malé výstavní síni Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá a krásná výstava Angelo Purgert – První republika.  Všechny ukázky z výstavy: Petr.

Společenskou atmosférou první republiky se nechal inspirovat fotograf Angelo Purgert, který snoubil prvorepublikový styl s nádechem dnešní doby. Při tvorbě se autor záměrně nenechal ovlivnit dobovými snímky, aby pouze nekopíroval zlatý věk československého státu. Vytvořil naopak originální fotografie, které z první republiky čerpají, ovšem neuzavírají se v ní. To se týká nejen aranžmá scény, ale též póz modelů, technického i světelného provedení.

Důležitým prvkem, který dodává fotografiím rys autenticity, jsou samotné interiéry. Fotografie tak zachycují prvorepublikové kavárny Louvre, Imperial, Slavia nebo Adria, hotely Art Deco Imperial, Ambassador – Zlatá husa a Hotel Paříž, Cukrárnu Myšák, ale také Národní technické muzeum nebo Českou restauraci a tančírnu Republika. Fotografování probíhalo i v Obecním domě, secesní perle pražské architektury, a také v Paláci Lucerna. Výjimkou nebyly ani romantické uličky a parky staré Prahy.

V současné době probíhají charitativní expozice po celém světě, jejichž posláním je finančně pomoci dětem.

O autorovi
Angelo Purgert (*1965)
Člen České federace fotografického umění
Lektor na Pražské fotografické škole
Člen Mezinárodní federace novinářů
Autor fotografických projektů První republika a Portréty osobností
Člen poroty mezinárodních fotografických soutěží v rámci FIAP
Přednášel o fotografii v praxi na Nové Univerzitě v Sofii (BG)
2 vydané autorské knihy
17 mezinárodních ocenění
26 let profesionální praxe
29 samostatných výstav v ČR a v zahraničí
74 souborných výstav v ČR a v zahraničíFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Angelo Purgert – První republika