Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Andrea Vacovská: Typografie filmových titulků

20. 6.-13. 7. / Galerie Czechdesign / Film

Do 13.7.2016 bude v galerii Czechdesign, Vojtěšská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Andrey Vacovské: Typografie filmových titulků. Vstup na výstavu je zdarma.

Jste filmovými nadšenci? Víte, jakým způsobem vznikaly a jak vypadaly úvodní titulky k československým hraným filmům? A kdo byli jejich tvůrci?

Prozkoumejte trezor české kinematografie z jiného pohledu: vydejte se s námi na badatelskou cestu historií typografie filmových titulků!

Andrea Vacovská, studentka ateliéru Tvorba písma a typografie na pražské UMPRUM, představí unikátní projekt mapující proměnu typografické tvorby v úvodních titulcích československých hraných filmů mezi lety 1945—1993.

Výstava uvádí široký pohled na obor tvorby československých filmových titulků. Nejen typografii do jisté míry odrážející atmosféru doby, ale také technické prostředky, které se pro tvorbu filmových titulků používaly. Návštěvníkovi jsou představena písma specificky využívaná v titulkové tvorbě. Zároveň se dozvíte, kteří tvůrci a návrháři se ve tvorbě titulků v místním měřítku prosadili a jaké byli jejich realizace. Nahlédněte do vývoje tvorby titulků u nás. Na své si přijde jak odborná, tak i laická veřejnost.

KŘEST PUBLIKACE „Typografie filmových titulků“
Své mapování historie titulků československé kinematografie zpracovala Andrea Vacovská v rámci diplomové práce v ateliéru Tvorba písma a typografie. Původní školní práce s názvem „Titulky“ byla v loňském roce vydána malým nákladem ateliérovým nakladatelstvím Typo305. Nyní se publikace v rozšířeném vydání dočkala oficiální distribuce a byla v letošním roce vydána Nakladatelstvím UMPRUM v nákladu 600 kusů. Křest publikace byl součástí vernisáže, na kterou jste srdečně zváni.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Andrea Vacovská: Typografie filmových titulků