Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky

Do 25.10.2018 bude v Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky.

Hned za branou do metafyzického heroismu zeje propast smrti
Podstata světa není „síla“, ale iluze
(Ladislav Klíma, Filosofické fragmenty)

Pro práci obou autorů – Andrey Lédlové i Jakuba Tytykala – je charakteristický rys umanutého hledání výrazu, který má své východisko ve skepsi. Nikoliv však ve skepsi melancholické, tj. pasivní, nýbrž ironické, tj. aktivní a tvůrčí. Oba nedávné absolventy pražské AVU spojuje jak smysl pro určitou až dětskou hravost, ovšem s prvky korigující ironické potměšilosti, tak jakýsi vnitřní neklid, kterým je jejich tvorba od začátku poháněna vpřed. Zatímco „neklid“ formuje výběr témat, často obskurních, výsměšných, polemických, hravost přispívá k nalézání neobvyklých forem, o které si polemika, komentář či revolta samy říkají.

K výstavě chystáme dětský workshop „Ušij si svou příšeru“, který proběhne v sobotu 6. října od 14 hod. a dále komentovanou prohlídku se křtem katalogu 16. října v 18 hod.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky