Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Andrea Králová – Návraty

Do 2. 6. 2024 je v Galerii Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná zajímavá výstava Andrey Králov0 – Návraty.

Autorka o sobě píše:

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, dějiny umění na Filozofické fakultě UK (1989 – 1994) a scénografii na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, kde od roku 2002 působím jako pedagog, v roce 2010 jsem dokončila doktorské studium s titulem Ph.D a v roce 2018 byla jmenována docentkou. Navrhuji kostýmy, masky, loutky, objekty i scénické výpravy pro divadlo, film i televizi. Příležitostně se věnuji pořádání paradivadelních módních přehlídek, happeningů a společenských eventů i realizacím v architektuře a výstavnictví. Uspořádala jsem několik samostatných výstav volné tvorby z oboru malby, řezby, grafiky a ilustrace a zúčastnila se také množství kolektivních výstavy v oboru kostýmního a scénického výtvarnictví. Byla jsem vybrána jako kurátor k vytvoření Národní expozice České republiky na 10. Pražském quadriennale – mezinárodní výstavě scénografie. Průběžně spolupracuji s předními divadelními i filmovými režiséry a většinou českých i moravských divadel, stejně jako filmových produkcí.

Andrea Králová

Web: www.andreakralova.cz

Instagram: https://www.instagram.com/kralova.andrea18/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Andrea Králová – Návraty