Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž András Cséfalvay: A Case of Pluto

Do 25.11.2018 bude přístupná v Karlin studios, Prvního pluku 2, Praha 8 (kousek od Florence v objektu bývalých kasáren za Negrelliho viaduktem), zajímavá výstava András Cséfalvay: A Case of Pluto.

Na první pohled se může zdát, že vyřazení Pluta jako planety je otázka dohody vědců a vědecké klasifikace. Tvorba faktů pro užitečné nakládání se světem se mi jeví upřímnější, než odkrývání „pravdivých“ vztahů, jak šíří populární věda. Vzniká však otázka monopolu a dominantního výkladu světa, na okraji kterého vynechaná majorita konspiruje vlastní „pravdu“. Protože důvěra se dá získat i poukazováním na vlastní nedostatky, navrhuji Mezinárodní Astronomické Unii, aby přijala Pluto zpět do kategorie planety.

ANDRÁS CSÉFALVAY (*1986)
vizuální umělec, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, prošel Katedrou malby a jiných médií Daniela Fišera a Ateliérem multimediální tvorby Anny Daučíkové. V roce 2009 obdržel cenu Óskára Čepana pro slovenské výtvarníky do 35 let. Ve své tvorbě, jež na sebe nejčastěji bere podobu videoartu, se zaobírá zejména problematikou technizace a administrativizaci přemýšlení a emocí. Vytváří fikce, v nichž zkoumá alternativní podoby přítomnosti i budoucnosti a do nichž se promítá též zájem o hudbu, matematiku a jazyk.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž András Cséfalvay: A Case of Pluto