Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Adriana Cahová: Cahoženky

9. 4.-30. 4. / Analogue / Fotografie

Do 30. 4. 2015 bude ve fotografickém obchodě a galerii Analogue, Vlašská 10, Praha 1 – Malá Strana, přístupná zajímavá výstava Adriany Cahové: Cahoženky.

Set fotografií Cahoženky vznikal po dobu deseti let a vzniká dál. Obsahuje fotografie žen, které se mihly životem autorky či v něm setrvávají po dlouhá léta. Všechny fotografie jsou focené na klasický středoformátový fotoaparát Hasselblad, filmy jsou vyvolané v temné komoře a taktéž zvětšeniny jsou v ní vyrobeny, a to pouze rukama fotografky samotné.
A o čem jsou Cahoženky? O ženách. O ženách současných i tehdejších, o ženách veselých a šťastných, o ženách smutných a trpících… Nádherných, životem tančících a lehce se vznášejících, o ženském těle, i ženských očích, o pocitech…
“V každé fotografii zachycuji svět kolem sebe, tak jak ho vidím a potkávám, jak mnou prochází a zanechává mi v duši barevné fleky a skvrnky. Co obraz, to odraz mého aktuálního vnitřního rozpoložení prolnutý s osobitostí a krásou modelky.”
V galerii Analogue naleznete po dobu tří týdnů kolekci obsahující přes dvacet fotografií, které je možno nejen prohlížet, ale i zakoupit.
Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. dubna od 19:00 ve Vlašské 10, Praha 1 – Malá Strana.

Adriana Cahová (1979)

Žena, matka, fotografka, milovnice lidí, vášnivá čtenářka a požitkářka začala fotit ve svých 20ti letech poté, co původně stála na druhé straně objektivu jako modelka pro uměleckého fotografa. Pořídila si zrcadlovku Canon ze dne na den a už se jí vlastně nikdy nepustila. Postupem času dovybavila své vybavení o další fotoaparáty, světla, objektivy, stala se digitální, ale i klasicky filmově středoformátovou.
Ve svých nynějších 35ti letech se již pět let zabývá focením na volné noze, tvoří, vystavuje,. Na svých fotografiích zobrazuje především tváře a těla lidských bytostí, které potkává kolem sebe, ale také cestovní dokumenty i krajiny zemí, jež zrovna navštěvuje.
Za stěžejní část své práce považuje černobílé portréty a akty žen focené na středoformát. Sama filmy vyvolává a snímky pak přenáší na papír mokrým procesem v temné komoře. “Chci zachytit svět takový, jaký ho vidím. Plný krásy, ale i krutosti, plný mnoha odstínů emocí. Obdivuji lidské teplo, rozmanitost, i zvláštnost. Jednoduše chci lidem ve svých fotkách vzdát hold.”

Seznam výstav:
– 2013 Soulintrospect.
Beton 7 theatre, Athens, Greece
-2013 Výstava fotografů Totem.cz
Cafe Calico, Thunder Bay, Ontario, Canada
-2012 Cahovsky portrait and Cahowomen
Gallery Black Duck, Athens, Greece
– 2011 Cahoženky
Globe bookstore and coffee, Česká Republika, Praha
– 2010 Cahowomen
Cultural Event Mixer, Serbia, Belgrade
– 2009 Cahovský Portrét
Salonek Koníček Lucerna, Česká Republika, Praha
– 2009 Cahovsky Portét
Galerie Městské Knihovny Most, Česká Republika, Most
– 2009 Cahoženky
Městské divadlo Chomutov, Česká Republika, Chomutov
– 2008 Akt očima ženy, akt očima muže
P+P Kobylka galerie, Česká Republika, Praha
– 2008 Moje Pohádky
Samsa Khnihkupectví a literární kavárna, Česká Republika, Praha
– 2007 Múza Očima Múz
Státní Opera, Česká Republika, Praha
– 2007 Lidé mýma očima
Foto-Skoda Galerie, Česká Republika, Praha

http://www.analogue.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Adriana Cahová: Cahoženky