Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alžběta Jungrová: Imaginarium

11. 4.-14. 6. / Leica Gallery / Fotografie

Do 14.6.2016 bude v kavárně Leica gallery, Školská 28, Praha 1, přístupná výstava fotografií Alžběty Jungrové: Imaginarium.

Alžběta ve svém souboru Imaginárium vychází z faktu, že imaginace je jednou ze základních součástí naší duševní činnosti. Každý člověk si v mysli vytváří představy a obrazy, které se často vážou na nějakou vzpomínku či událost v minulosti i budoucnosti. Tyto obrazy pak může dále upravovat, přetvářet a vytvářet tak další a nové imaginace.
Soubor fotografií vychází z reality, ale pracuje se surreálností všedních věcí. Kombinací odrazů a zrcadlení vytváří snový imaginární svět z toho, čím jsme všichni obklopeni.

CV z Wikipedie:

Alžběta Jungrová (nar. 18. dubna 1978, Praha) je současná česká reportážní fotografka.
Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, obor užitá fotografie, kterou absolvovala v roce 1996. Po škole pracovala jako reportérka deníku Mladá fronta DNES, později působila v tiskové agentuře CPA. Mezi roky 2000-2002 žila v USA a Mexiku a následně strávila půl roku v Londýně. Během povodní v roce 2002 navázala spolupráci s Hospodářskými novinami, později fotografovala pro Lidové noviny a deníky vydavatelství Vltava Labe Press. V současné době spolupracuje s britskou agenturou Demotix a se vznikajícím mediálním impériem PPF Media. PPF Media po přejmenování PPF Media na MEDIA 4YOU poslala společnost jako jedna ze dvou věřitelů do insolvenčního řízení.
Jungrová se jako fotografka specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo.
Alžběta Jungrová je dcerou podnikatele a překladatele Miroslava Jungra a novinářky Terezie Jungrové.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alžběta Jungrová: Imaginarium