Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alžběta Josefy : Sběrači Medu

1. 12.-14. 1. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 14.1.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů a kreseb Alžběty Josefy : Sběrači Medu.

Alžběta Josefy představuje na výstavě Sběrači medu svou nejnovější tvorbu, kterou naposledy představila na veletrhu The Solo Project ve švýcarské Basileji. Ve své nejnovější sérii vytváří Josefy obrazy tím, že je prosvětluje, tj. vymývá nanesenou vrstvu barvy a tím dochází na plátně k podobnému efektu jako na posvátných relikviích, do nichž se obtiskla energie světce. Zobrazované věci samotné září pro Josefy natolik, že autorka je jen “vyvolává” podle intenzity světla v nich obsažených. Místo přidávání materiálu jej ubírá. Tím vzniká univerzálně čitelné vyjádření, které jakoby navazovalo na tajemné rituály, ochranné amulety či posvátné relikviáře, které známe z minulosti. Výsledná podoba připomíná rukou nestvořenou ikonu. Organické, buněčné útvary, které tímto způsobem znázorňuje, vycházejí z fascinace lidským organizmem a jsou utkány z mnoha malých částí, které dohromady dávají jeden celek.

Hudba na vernisáži: Tigerhead (Berlín)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alžběta Josefy : Sběrači Medu