Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ali Tareen: Vanity Sluts

Do 26.1.2016 bude v uměleckém klubu a mapovém centru Žižkovšiška, Bořivojova 67, Praha 3, přístupná  zajímavá výstava Ali Tareena: Vanity Sluts.

„Vanity Sluts“ je výstava britskeho umělce, Ali Tareena, zabývající se otázkami využívání a zneužívání zvířat v zájmu „zkrášlování“ a zvyšování lidského ega, v souvislosti s nejednoznačným existenciálním vztahem mezi sexem a smrtí. Kožešina z lišky na lidských hlavách, rtěnky testované na králících, vycpaná zvířata na zdích…

Ve světě, ve kterém se některé životy zdají více důležité než druhé, je patrné, že něco není v pořádku s naší společnosti. Je eticky správné mučit a testovat zvířata pro kosmetické účely, abychom si připadali více fyzicky atraktivní? Je v pořádku zabíjet zvířata a použít je jako dekoraci? Proč je smrt oslavována skrze naši ješitnost? Jak je důraz na přitažlivost velebený skrze smrt?

Tareen se zaměřuje na pokládání otázek pozorovateli, oproti dávání odpovědí. Tato sbírka by neměla být chápána jako protest, ale spíše jako fórum pro rozšíření diskuse na toto téma.

V tomto projektu, Tareen uplatňuje celou řadu vizuálních prostředků, aby dosáhnul širšího spektra různých výsledků. V závěru můžeme pozorovat náznaky ironie, zhnusení a sarkasmu.
Ali Tareen žije a pracuje v Praze. Titul získal na univerzitě Central Saint Martins, v Londýně. Tareenovy obrazy byly vystavovány v mnoha zemích, Anglii, České republice a Španělsku. Jeho poslední sólové výstavy v České republice, Polidicks (2015) kurátorovaná Dr.Egg, Šepot mého srdce (2014) a Moderní láska (2015), se konaly v Praze a Mariánských Lázních. Jeho poslední skupinová výstava, Wracks of hope (2013) kurátorována Simon Hollington a Andrew Marsh, se konala ve dvou různých prostorech v Hertfordshire, UK.

Tareen žije v Praze a pracuje v Karlin Studios.

www.alitareen.com

http://zizkovsiska.cz/en/

Hudba na vernisáži: Martin Lauer (bass, samples, electronics) + Vít Bohal (saxophone, clarinet, loops)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ali Tareen: Vanity Sluts