Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alfréd Symůnek: Hledání

30. 10.-25. 11. / Nová síň /

Do 25.11.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Alfréda Symůnka: Hledání.

Koloběh hledání a nalézání je významnou součástí lidského bytí. V jakékoliv tvůrčí činnosti se “hledání “ transformuje do díla a stává se tak něčím v pravdě daným, co v okamžiku inspirace autor obdržel a co divákovi dává. Co nalézáme je tak vždy závislé na tom, jak a co hledáme, ať už jako tvůrci nebo příjemci. Souborem expresivně barevných olejomaleb s akcentem na detail autor osobitým způsobem usiluje o interpretaci zdánlivě všedních motivů městské a krajinné scenérie. Je to právě detail, který ozvláštňuje rámec zobrazené situace, v němž je běžný civilní výjev posunut do kontextu nové, objevné estetiky.

Alfréd Symůnek (nar. 1977 Praha) po absolutoriu Střední umělecké školy Václava Hollara v Praze studoval v ateliéru malby Martina Mainera na Fakultě výtvarného umení  VÚT v Brně (1988-2004). V roce 2004 získal cenu Josefa Hlávky, určenou pro talentované studenty, kteří prokázali výjmečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru. Autorské výstavy : Nová galerie Praha (2017), galerie Prostor 228 Liberec (2018), účast na celé řadě kolektivních výstav. Žije a pracuje v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alfréd Symůnek: Hledání