Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alexandra Hanáková: Každodennosti

25. 8.-30. 9. / Café v lese / Fotografie

Zhruba do 30.9.2015 bude v Galerii Směs lesní v Café v lese, Krymská 12, Praha 10, přístupná fotografická výstava Alexandry Hanákové: Každodennosti.

Alexandra Hanáková žije střídavě v Irsku a v České Republice a fotografováním se zabývá asi 9 let. Studuje fotografii a grafický a knižní design na Open College of the Arts a ve své práci se nezaměřuje na jednu konkrétní oblast jako je například krajina nebo zátiší, ale snaží se zachytit zajímavé scény nebo momenty každodenního života. Často experimentuje s méně tradičními způsoby zobrazení, jako je například záměrné rozostření fotografie (úmyslný pohyb fotoaparátem) nebo vícenásobná expozice (funkce, kterou některé fotoaparáty umožňují). Obdivuje mistry klasické fotografie, jakými byli například Josef Sudek nebo Ansel Adams, či jakým je Elliott Erwitt, ale také méně konvenční autory jako Masahisa Fukase, nebo Andreas Gursky.

https://www.flickr.com/photos/11824006@N00/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alexandra Hanáková: Každodennosti