Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alexandr Paul ml.: Pražské imprese

Do 4.9.2019 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Alexandra Paula ml.: Pražské imprese.

Letní měsíce budou v Galerii Českých center patřit fotografiím. Jejich autor Alexandr Paul ml. se rozhodl představit po více než 30 letech kolekci autorských snímků. Výstava s názvem „PRAŽSKÉ IMPRESE“ sestává z 90 originálních barevných fotografií, které vznikaly v rozmezí 70. – 80. let a zachycují poetické momenty města. Praha je tak znázorněna v mnoha svých podobách, od melancholické přes tajemnou, až po Prahu „jásavou“. Všechny snímky vznikaly na materiálu švýcarské výroby CIBACHROM.

PRAŽSKÉ IMPRESE je název výstavy, kterou tvoří rozsáhlý soubor barevných fotografií o rozměru 50x60cm. Český fotograf Alexander Paul ml. se nechal inspirovat barevností hlavního města a současně připomenout starou Prahu. Je to právě světlo, které Prahu přehodnocuje a podle slov autora také svým způsobem dotváří. Originální snímky pak připomenou části města a místa, která vlivem urbanismu, modernity či komercionality již téměř zanikla. Připomenou známá místa v centru metropole, která neztratila svůj půvab, ale jejich scenérie jsou nyní ničeny obchůdky s laciným zbožím. Snímky zprostředkovávají atmosféru míst očima autora.
První výstava Pražské imprese měla svou historickou premiéru v roce 1984 v Galerii U Řečických, nyní se po více než třiceti letech opět vrací do výstavních síní.

Otevírací doba:
Úterý – pátek: 11.00–18.00
Sobota: 11.00–17.00
Vstup zdarma

Více informací: http://www.czechcentres.cz/galerie-praha/page:1/

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr a Petr NovotnýFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alexandr Paul ml.: Pražské imprese