Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alexander Hackenschmied – Mexico 1940

Do 22.10.2017 bude v Synagoze na Palmovce, Ludmilina 4, Praha 8 – Palmovka, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Alexander Hackenschmied – Mexico 1940.

Výstava fotografií v Synagoze na Palmovce představí fotografie Alexandra Hackenschmieda, které pořídil během natáčení svého prvního amerického filmu Zapomenutá vesnice. Na filmu pracoval jako kameraman s režisérem Herbertem Klinem a není vyloučeno, že se tam potkal s dalším kameramanem tohoto snímku Henri Cartier-Bressonem.
Kurátorem výstavy je fotograf profesor Pavel Dias. Poprvé byla prezentována v červnu tohoto roku ve Zlíně v rámci doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu u příležitosti 70. výročí uvedení filmu Zapomenutá vesnice v Československu. Stalo se tak v roce 1947 na filmovém Festivalu v Mariánských Lázních.

Zveme na dvě odborné přednášky s projekcemi:

17. října v 18:00 se v rámci výstavy uskuteční přednáška historika fotografie Pavla Vančáta o Alexandru Hackenschmiedovi s projekcemi filmů Bezúčelná procházka a Meshes of the Afternoon.

18. října v 18:00 se odehraje přednáška kurátora výstavy, fotografa Pavla Diase o Alexandru Hackenschmiedovi a filmu Zapomenutá vesnice.

Otevřeno denně 14:00 – 19:00, vždy v 17:00 se bude konat 30 minutová komentovaná prohlídka, v místě kavárna!Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alexander Hackenschmied – Mexico 1940