Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alexa Sonsino

4. 1.-30. 1. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 30. 1. 2022 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou a krásnou výstavu fotografií Alexy Sonsino.

Nová série výstav pod názvem: Poetika, Estetika, Kompozice, oslavuje fotografii v její největší síle, jak vizuální, tak i vypravěčské. Chceme při pohledu na fotografii utéct do představy, jaké by bylo mít její obsah v našem životě, nebo chceme zůstat přítomni a samotnou fotografii vychutnávat?
 
Třetím fotografem z výstavní série Poetika, Estetika, Kompozice je Alexa Sinsino.
 
Alexa Sonsino pochází z Milána. Zdráhá se o sobě prohlašovat, že je fotografka, protože se bojí, že s přivlastněním tohoto označení ztratí pro ni tak důležitou spontaneitu, se kterou si prohlíží a zaznamenává svět kolem sebe.
 
Její fotky jsou spíše než denním záznamem reality ukázkou nekonečné love story, ve které hrají hlavní roli detaily vysochané dopadem světla. Každá fotka, pořízená jejím iPhonem, zazoomovaná na maximum, nám přibližuje malé části vzdálené reality a ukazuje, že není příliš důležité, jak fotku pořídíme, ale spíše to, jak vyselektujeme, co do ní zahrneme a co cíleně vynecháme.
V reálném životě je aspirující art directorkou, i když si není jistá, jestli to bude její finální destinace.
 
O Alexe napsal její kamarád Alex Valentina.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alexa Sonsino