Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Aleš Zídek: BarevNÉ Extempore

22. 11.-21. 12. / Galerie Art Mozaika / Fotografie

Do 21. 12. 2021 bude v prostorách výstavní síně Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná prodejní výstava fotografií Aleše Zídka: BarevNÉ Extempore. Otevřeno Út – Pá: 11.00 – 17.30.

Po pěti letech od poslední autorské výstavy představuje Aleš Zídek ve výstavním prostoru galerie Art Mozaika svoje fotografické práce z poslední doby, kterým dominuje vrstvení pohledů a barvy. Aktuální výstava obsahuje 42 velkoformátových abstraktních fotografií členěných do několika cyklů. Práce jsou rovněž prezentovány ve formě papírových lamelových kolekcí. Aleš Zídek se zabývá fotografií intenzivně 21 let, je členem fotoklubu Černá slunečnice.

Aleš Zídek, nar. 1973 ve Stodě, vystudoval kybernetiku na Západočeské univerzitě v Plzni a od roku 1997 pracoval jako daňový poradce v mezinárodních poradenských firmách v Praze. Od roku 2016 se věnuje investičnímu poradenství. Fotografování až do roku 2000 nijak aktivně nevyhledával a fotografie znamenaly pouze zachycování určitých životních situací. To se změnilo v roce 2000, kdy se zúčastnil jako náhradník fotografického kurzu J. Karbusického v Rožmberku na Šumavě. Od té doby se fotografování stalo jedním z velkých koníčků. Od roku 2000 je také členem členem fotoklubu Černá slunečnice, který byl založen z účastníků kurzu a aktivně funguje dodnes. Společně s fotoklubem se pravidelně účastní fotografických setkání, soutěží a výstav. Prvních 10 let fotografického života Aleše Zídka i fotoklubu Černá slunečnice bylo zaměřeno zejména na tradiční focení krajiny v různých časových a ročních obdobích, od roku 2011 se postupně objevují tendence k novým námětům i technikám zpracování. Od roku 2014 se Aleš Zídek zabývá fotografováním s dlouhými expozičními časy a využitím pohybu fotoaparátu či objektivu (ICM). V roce 2015 uspořádal první a zatím i poslední samostatnou fotografickou výstavu s názvem Hledání v krajině, kde vystavoval fotografické obrazy krajiny vytvořené technikou ICM. Po roce 2015 se fotograficky věnuje hledání dalších fotografických možností, zejména multiexpozic, kde postupně fotografické zobrazení krajiny ustupuje abstraktnějším vyjádřením v barvách.

www.flickr.com/people/zidekal/

www.cernaslunecnice.cz

Kurátor výstavy: Dr. Jiří JaskmanickýFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Aleš Zídek: BarevNÉ Extempore