Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Aleš Mynář: V krajině

Do 27.10.2016 bude v galerii v podzemí kavárny a centra ČSOB Inspirace (dříve Era svět), Jungmannovo náměstí 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Aleše Mynáře: V krajině.

Aleš Mynář (1961) studoval uměleckou fotografii na FAMU v Praze. Ve své volné tvorbě zachycuje především krajinu. Lákají ho liduprázdné pustiny vzdálené lidské civilizaci.

Sám autor k tomu říká: “Zcela programově si vybírám krajiny, kde nejsou lidé. Je to krajina v podstatě oholená na základní pramateriál, jakým je voda, vzduch, písek. To mi připadá podstatné.”

Aleš Mynář
* 1961, Gottwaldov (dnešní Zlín)
V letech 1983 až 1998 studoval na pražské FAMU uměleckou fotografii. Později cestoval a fotografoval ve Francii, Španělsku, Maroku, Polsku, Skotsku, Turecku, na Islandu a na Sardinii. Převážně krajiny velkoformátovým fotoaparátem. Po dobu pěti let (1985 – 1990) dokumentoval v Rumunsku život ukrajinské menšiny v horách Maramureše. Samostatně vystavoval mimojité ve výstavní síni Futurum v Praze (1989), v Malé galerii ve Vsetíně (1989) nebo v pražské Arše (1999). Účastnil se i společných výstav v zahraničí, v Hamburku (1986), v Paříži (1992), v Bologni (1999) nebo v Moskvě (1999). Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a Federation of EUropean Professional Photographers.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Aleš Mynář: V krajině