Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Aleš Duša: Tak trochu jiné příběhy

4. 11.-6. 12. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 6. 12. 2022 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná  velmi zajímavá prodejní výstava fotografií Aleše Duši: Tak trochu jiné příběhy.

Aleš Duša a jeho slavné černobílé portréty lidí, které se v posledních letech dostávají do popředí. Původně vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka, která ho nasměrovala k jazzu. Kariéře jazzmana se věnoval velkou část svého života a zahrál si například v divadle Semafor nebo po bohu slavných jazzmanů. Jeho hudba se hrála v českém i evropském éteru a se svým jazzem dokonce objel půlku světa na zaoceánském parníku. Ovšem jeho kroky ho nakonec zavedly k fotografii, kde se následně také dočkal velkého úspěchu.

Lidé z ulice, které zachytil na svých fotografiích, vyjadřují symbol a odraz dnešní společnosti. Portréty plné emocí, které v divákovi dokáží vyvolat jak uspokojení, radost a inspiraci, tak i zlost, vztek, lítost nebo zoufalství. Aleš Duša je jeden z aktuálních předních českých fotografů, který v divákovi zanechá stopu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Aleš Duša: Tak trochu jiné příběhy