Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Aleš Brázdil: Nadtenké klouby

23. 3.-16. 4. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 16.4.2016 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná výstava Aleše Brázdila: Nadtenké klouby.

Výstava představí zcela novou sérii obrazů malíře Aleše Brázdila, absolventa Akademie výtvarných umění v Praze z roku 2009. Brázdil ve svých obrazech vychází z klasické realistické figurální olejomalby, kterou rozvolňuje do lehce abstraktních kompozic, ve kterých můžete najít téměř cokoliv. Téma jen naznačí a do obrazů kóduje další skryté významy, vše přitom rámuje skvělým klasickým provedením. Postavy Aleše Brázdila mají výraz emocionálního odcizení, jako by se pohybovaly na druhé straně bytí, vznášely se nad životem. Výtvarné metafory Aleše Brázdila jsou součástí jeho manipulace s divákem, který se, jako v hororových filmech, neobává pouze o osud hrdinů, ale také o sebe sama.

Kurátor: Petr Hájek

Hudba na vernisáži: TentenFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Aleš Brázdil: Nadtenké klouby