




Vernisáž Alena Petříčková, Vít Pavlík a Tomáš Pergler III.
Do 31. 7. 2025 je ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná výstava Alena Petříčková, Vít Pavlík a Tomáš Pergler III.. Otevřeno Út – Čt 15 – 18.
Akademická malířka Alena Petříčková /nar. 1950 v Praze/
Studovala AVU v Praze v letech 1973-1979 v ateliéru prof. Karla Součka a prof. Oplta.
1978 a 1979 stipendium Itálie a Španělsko.
Alena Petříčková má za sebou nesčetné výstavy v České republice a v zahraničí. Praha, Vídeň , Frankfurt, Kötzting, SRN , každoročně účast na společné výstavě bavorských umělců, Brazílie – Lidice, galerie Paříž, galerie New York, Bohemian National Hall New York USA a mnoho dalších.
Alena Petříčková je předsedkyní Nového sdružení pražských umělců. Je zaznamenána ve mnoha publikacích , také v Who is who.
Alena Petříčková patří mezi přední současné české malířky a i proto je svými pracemi zastoupena v soukromých sbírkách i ve veřejných galeriích ve víc než 15 zemích světa.
Vít Pavlík, známý svým nekonvenčním přístupem k malbě a grafice, ve svých dílech překračuje hranice tradičních uměleckých metod. Jeho práce, často realizované na netradičních materiálech, reflektují dynamiku přírodních sil a lidské existence. Pavlíkova schopnost dialogu s divákem prostřednictvím vizuálního jazyka otevírá nové perspektivy vnímání umění.
Vít Pavlík se narodil roku 1976 a na Jihočeské univerzitě vystudoval obor učitelství pro umělecké školy. Je ředitelem Základní umělecké školy ve Volarech a předsedou Asociace jihočeských výtvarníků. Na umělecké scéně působí od roku 1999, svá díla prezentuje na výstavách v České republice, Německu, Rakousku, Francii, ale i v USA.
Tomáš Pergler, filosof a provokatér v oblasti sochařství, přináší do kolaborace jedinečný pohled na formu a materiál. Jeho sochy a objekty, které často využívají přírodní tvary a struktury, jsou zároveň plné symboliky a zobrazení, které stimulují k reflexi a introspekci. Perglerovy práce zdůrazňují mezilidské spojení a jeho díla jsou provokativním příspěvkem k současnému umění.