Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Alena Laufrová: Recyklace…

13. 9.-14. 10. / Café Jericho / Grafický design

Do 14. 10. 2022 najdete v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, zajímavou výstavu Aleny Laufrové: Recyklace…

Alena Laufrová (* 10. 8. 1952, Praha) patří k našim předním grafičkám. Opakovaně se stala laureátkou ceny Grafika roku. Její díla jsou zastoupena v předních českých i světových galeriích. Její tvorba je k vidění např. ve sbírkách Památníku národního písemnictví, v Národní galerii v Praze, v Národním muzeu ve Washingtonu apod.

Pražská rodačka Alena Laufrová je všestrannou umělkyní a kromě kresby, která je její životní náplní, se věnuje také poezii a dokumentárnímu divadlu. Svůj život si bez různých forem umění nedokáže představit. Stejně jako bez pomoci druhým.

Studovala propagační, užitou a ilustrační grafiku u profesorů Z. Sklenáře, E. Weidlicha a J. Anderleho na VŠUP v Praze (1970-1976). Inspiruje ji literatura, zejména poezie, příroda a Praha. Ilustrovala básnické sbírky. Používá kombinované grafické techniky, především lept a suchou jehlu. Uplatňuje kontrast linie a plochy, světla a stínu a působivost struktur i barevných tónů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Alena Laufrová: Recyklace…