Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Albinus Grammar: Naive

Do 10.5.2018 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů umělce Albinus Grammar: Naive.

Kavárna co hledá jméno propůjčí své stěny umělci s pseudonymem Albinus Grammar, který vám představí velkoformátové dřevorytové tisky vytvořené přímo pro naše prostory. Po dobu jednoho měsíce bude u nás v galerii vystaveno deset uměleckých děl s figurativní tématikou a symboly, jež nenásilně hovoří o příbězích, které jsou pro autora důležité.

Tento soubor autor pojmenoval „NAIVE“. Dle jeho slov jde o základní složku, bez které nelze vytvořit osobní nebo kolektivní sen, a tím se zafixovat pro jeho úspěšné naplnění. Takovým snem je i vytvoření díla, které přenáší pocit nebo myšlenku. Naivitu většina lidí postupně ztrácí během dospívání a s přibývajícími zkušenostmi, ale také díky množství různých zklamání, které vedou k následnému vybrušování citů.

Albinus Grammar vytváří figurativní olejové malby a dřevoryty s důrazem na anatomii. Jeho tvorba se silným technickým i filosofickým základem se vyhýbá standardům moderní estetiky. Svá díla již představil v minulých letech na výstavách v Norsku, Velké Británii či Turecku. Jeho zaměření na zobrazení těla již není jen krátkodobým vzplanutím, ale zdá se být obsesí a nevyhnutelnou formou, která mu dává možnost předávat myšlenky společnosti. Cílevědomost a zarputilost jemu vlastní ho předurčuje k zajímavé a barvité výtvarné budoucnosti plné experimentů a spoluprací.

Informace o umělci Albinus Grammar najdete na jeho webových stránkáchwww.albinusgrammar.com a na sociálních sítích.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Albinus Grammar: Naive