Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Vávrová (Tománková) aka Adelheid: Stromy v bunkru ukryté

18. 1.-4. 3. / Galerie Art Mozaika / Malba

Do 4. 3. 2022 bude v prostorách protiatomového krytu Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá prodejní výstava Adély Vávrové (Tománkové) aka Adelheid: Stromy v bunkru ukryté. Otevřeno Út – Pá: 11.00 – 17.30.

Adéla Vávrová (Tománková)

6. 2. 1989 v Praze

www.adelh.net

Z obrazů Adély čiší živelná (a živočišná) barevná exprese, vyjadřující příběhy i životní prožitky, jak v portrétní a figurální malbě, tak v abstraktní. Její obrazy jsou plné energie a radosti, někdy i smutku.

Kromě malby se věnuje se i psaní fejetonů, krátkých povídek a scénářů.

Adéla: „Mé obrazy znázorňují vzpomínky z dětství i nekončícího dospívání, vnímání okolního světa a hledání hranic fantazie. Vše začalo vrstvením barev jen tak pro radost, z čehož se později stávaly divoké obrazce znázorňující všemožné emoce, které musely jít ven. Když se k tomu přidaly intenzivní flashbacky z bujarých večírků a životních zkušeností, obrazce se rozbily na konkrétnější tvary, které mě dovedly zpátky na začátek, ke klidu, k přírodě, ke stromům.“

Vystavené obrazy jsou určeny k prodeji.
www.artmozaika.eu

Atmosféru vernisáže zpříjemnil Dušan Vysloužil hrou na saxofon.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Vávrová (Tománková) aka Adelheid: Stromy v bunkru ukryté