Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Vávrová (Tománková) aka AdelHeid: Substance

Do 29.2.2016 bude v klubu Jiný Kafe, Táboritská 9, Praha 3, přístupná výstava obrazů Adély Tománkové aka AdelHeid: Substance.

Adéla Vávrová (Tománková) aka AdelHeid (*1989) o sobě píše:

S malováním jsem začínala již jako malá, ale umělecky jsem se začala formovat až na půdě ArtIn-Atelier Prague.

Nepocházím tedy ze striktně akademického prostředí a díky tomu jsem se mohla rozvíjet po vlastní kreativní ose a ovlivňovaly mě organické podněty. Nerada bych však, aby došlo k mylné interpretaci toho, jaké základy pro svou tvorbu mám. N. Verner mi pomohla vštípit pevné pilíře prostorové, figurální a portrétní kresby. Následně jsem ještě prošla kurzy arteterapie, nebo další kurzy figurální kresby na Akademii výtvarných umění v Praze.

Část svého uměleckého života jsem strávila v severní Anglii.
Neměla jsem dostatek prostředků proto, abych si mohla pořídit malířské plátno a často ani kvalitní barvy. To mě dohnalo až na okraj vlastní kreativity a začala jsem využívat svůj obličej i dekolt jako plátno. Prodávala jsem vlastní tělo – sama sobě. Šlo o etapu, která mi pomohla rozvinout portrétní dovednosti a ještě lépe poznat fyziologii tváře.

Jak je to s mou inspirací je často nedefinovatelné. Nejvíce mě přitahujou pro mne zajímaví lidé, které mohu barvama a mýma očima přenést na kus plátna, ať se jedná o jakoukoliv formu. Vrhám se „po hlavě“ po zážitcích a to vytváří sílu, která je jako motor pro moje tahy štětcem.

Vystavuji od roku 2008 a od té doby jsem již zrealizovala 12 výstav.

http://www.adelh.net/

https://www.facebook.com/AdelheidkaRT/?fref=tsFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Vávrová (Tománková) aka AdelHeid: Substance