Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Vávrová aka Adelheid: Paralýza sněním

Do 13. 3. 2024 je ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Adély Vávrové aka Adelheid: Paralýza sněním.

Výstava „Paralýza sněním“ obrazů Adély Vávrové, známé též pod pseudonymem Adelheid, přináší divákům pohled do světa snů, emocí a částečného rozkladu ega, zhmotněného na plátno.

Výstava „Paralýza sněním. Až se znovu narodím, chci být zase vším“ v sobě nese touhu vyjádřit stavy, kdy se nacházíme mezi světem snů a skutečností, které lze přirovnat ke spánkové paralýze, avšak více melancholické. Emoce, které přenáší prostřednictvím svých děl, jsou univerzální a zároveň hluboce osobní. Adél se stává prostředníkem mezi svým vnitřním světem a divákem, vybízející ho k úvahám nad vlastními pocity a stavem mysli.
 
Vstupte do světa Adély Vávrové, do světa snů, kde ego nehraje roli a zároveň vzniká něco nového a autentičtějšího. Vstupte do „Paralýzy sněním“, kde umění a realita splývají v jedinečném tanečku emocí a barev.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Vávrová aka Adelheid: Paralýza sněním