Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Adéla Součková – Modrotisky

31. 8.-7. 11. / Opero / Kresba

Do 7.11.2020 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Adély Součkové: Modrotisky.

Adéla Součková (1985) ve své tvorbě zkoumá možnosti vztahu kresby a textu, zároveň prostřednictvím dalších médií jako je performance, instalace či video tematizuje společenské otázky ekologie, feminismus či spirituality. Výstava v Operu je malou ukázkou jejich prací z posledních dvou let, kdy se věnovala zejména reinterpretaci tradičních technik barvení textílií přírodním indigem. Pro středoevropský region unikátní tiskařská technika umělkyni zaujala svých příběhem i výraznou barevností. Tradiční rituály, kroje či sborové zpívání moravských písní umělkyně vnímá jako prvky pospolitosti a zdroj kolektivní energie. Na tomto základě vytvořila vlastní umělecký narativ, který vede k hlubšímu uvědomění si vlastní tělesnosti a duchovnímu přesahu. Adéla Součková je absolventkou akademie výtvarných umění v Praze a v Drážďanech. Je také dvojnásobnou finalistkou Ceny kritiky za mladou malbu (2014 a 2015) a finalistka Ceny Chalupeckého (2018). Žije a pracuje v Praze a v Berlíně.
 
Kurátorka: Martina Zátorská
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Adéla Součková – Modrotisky