Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Marie Jirků, „Horizont očekávání“

26. 3.-4. 5. / Pracovna / Kresba

Do 4.5.2018 bude v Pracovně, Vlkova 36, Praha 3 (v kavárně vepředu), přístupná zajímavá výstava Adély Marie Jirků, „Horizont očekávání“.

Do výstavního prostoru kavárny v Pracovny přijala pozvání Adéla Marie Jirků, jež si prošla ateliérem ilustrace na UMPRUM, studiem malby na ESBAM v Marseille a diplomovala u Prof. Lindovského na AVU.
Adéla se věnuje se ilustraci, malbě, vedení výtvarné dílny na Vyšehradě a poslední dobou i murálu, převážně však v interiéru. V současnosti pracuje na své autorské knize o hluchoněmé Mařce z Valašska, která celý život pásla ovce a pracovala na statku, aby se z ní na stará kolena stala kreslířka art brut.

► www.adelamariejirku.com

Adéla na výstavě v Pracovně představí sérii děl souborně nazvanou „Horizont očekávání“. Stále duchem s Mařkou, v myšlenkách ubíhajících k tématům mé autorské a autobiografické knížky, si odbíhám na plátno ventilovat širší pocity, které se mi nevejdou do drobných ilustrací, které kreslím olejovým pastelem na papír.
Stávám se Mařkou, rozhlížím se kolem sebe z míst, kde zrovna stojím a kde tisíckrát stála ona. Vidím horizonty, které lemovaly její bytí a které byly jakousi oponou k okolnímu světu. Ta opona se Mařce nikdy nerozevřela.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Marie Jirků, „Horizont očekávání“