Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adéla Leinweberová: Lukostřelba

Cca do 31.7.2015 bude v Galerii Českého Rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1, přístupná zajímavá konceptuální fotografická výstava Adély Leinweberové: Lukostřelba.

Adéla Leinweberová

*1985 narozena v Karlových Varech, žije a pracuje v Praze. Nejprve studovala obor Propagační grafika na SPŠK v Karlových Varech. Od roku 2004 spolupracovala s Galerií 4 a do roku 2011 byla členkou o. s. Ateliéru G4. V letech 2006 – 2012 studovala na FAMU v Praze v ateliéru Štěpána Grygara a Roberta Portela. V roce 2011 absolvovala zahraniční stáž na Middlesex University, Fine Arts Department, pod vedením Simona Reada v Londýně a v roce 2012 zahraniční stáž na Musrara, Naggar School of Photography and New Media, v Jeruzalémě, v Israeli.

Adéla experimentuje s médii, jejich kombinacemi a je fascinována emocionálním nábojem bublajícím pod povrchem běžně viděného. Nabízí poetický, někdy až ironický pohled na podprahové vnímání “známých” situací a věcí kolem nás. Zabývá se také sociálními aspekty a jevy ve společnosti. Zajímá se především o změny a posuny v širším slova smyslu.

Její práce nás uvádějí do zdánlivě banálního světa, který nám zprostředkuje pozastavení a zamyšlení nad každodenními situacemi, jevy a činnostmi. Dalo by se říci, že nás autorka vyzývá k zastavení a vnímání světa kolem nás. Naše mysl, která je díky mediím a počítačům každodenně napadána množstvím nepřeberných informací, tento přístup potřebuje. Je třeba se zastavit a chvíli pozorovat. Pod povrchem se skrývá bohatý svět emocí skryté důvěrnosti a intimity.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adéla Leinweberová: Lukostřelba