Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Jílek: Není čas na život

23. 5.-4. 6. / Nová síň / Malba

Do 4. 6. 2023 je v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Adama Jílka: Není čas na život.

MgA. Adam Jílek (*29.3.1989, Praha) je malíř mladé generace českých umělců, jež si přes svůj relativně nízký věk stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis.

Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Adam Jílek vybočuje nejenom svým talentem, ale především osobitým a velmi dobře rozeznatelný rukopisem. Ve svých obrazech znázorňuje převážně zvířecí motivy, do kterých vkládá své příběhy, jak z osobního života, tak i kritiku dnešní uspěchané doby a lidských neřestí. Přesto, že se často jedná o náměty ne příliš veselé, cílem autora je snaha o jejich zachycení s jakousi nadsázkou a humorem.

Adamova díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě i USA. Má za sebou několik zajímavých výstav. V roce 2019 ho magazín Forbes zařadil do svého prestižního žebříčku 30 pod 30 mladých talentovaných Čechů do 30 let, kteří vynikají ve svém oboru. Autorsky se také podílel na tvorbě kolekce šatů ve spolupráci s českou přední módní návrhářkou Beatou Rajskou.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Jílek: Není čas na život