Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Jílek: Anticipace

4. 6.-28. 6. / Galerie 1 / Malba

Do 28.6.2019 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Adama Jílka: Anticipace.

Samostatná výstava jednoho z nejúspěšnějších malířů své generace, který byl zařazen do prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30.

Realisticky malované obrazy s nádechem humoru a satiry, které našly svůj nový domov i v dalekém Miami (USA). Obrazy které se prodaly i za více jak 100.000 Kč. Nyní máte jedinečnou možnost prohlédnout si naživo přes dvacet nových, ještě nikde nezveřejněných obrazů a to v samotném srdci Prahy.

….

MgA. Adam Jílek (*1989)
www.adamjilek.cz
Tento absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Za tu dobu zdokonalil svůj výrazný formální i obsahový rukopis.
Jeho poslední cyklus obrazů je zaměřen na čistotu a neposkvrněnost v těle i v duši zvířete, zvířecí charakter totiž oproti tomu lidskému nemá špatné vlastnosti jako například zášť, závist… V obrazech dominuje bílá barva symbolizující klid, čistotu, neposkvrněnost a vzájemnou harmonii. Ústředním prvkem v tvorbě Adama Jílka jsou zvířata s propůjčeným lidským charakterem. Mezi výrazné samostatné výstavy tohoto vskutku originálního umělce patři například výstava „Mezi ránem, silnicí a polem“ v Tančícím domě v Praze, P.O.R. N. v galerii Microna a v městské galerii Karlovy Vary.

Další obrazy si můžete prohlédnout na stránkách:

https://www.facebook.com/adamjilekart/

Tvorba Adama Jílka byla součástí mnoha dalších kulturních akcí v ČR, konkrétně festivalu ilustrace LUSTR, výstav Sexplicit, POP UP, P.O.R. N. či Vanity Fair v Národní galerii.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Jílek: Anticipace