Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Černý: Obrazy jako terapie v sanatoriu jménem Svět

5. 9.-30. 9. / Rock Café / Malba

Do 30.9.2019 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Adam Černý: Obrazy jako terapie v sanatoriu jménem Svět.

Adamova duše je stejně tak divoká a nespoutaná jako jeho obrazy. Jeho tvorba sahá za komfortní hranice diváka, který chodí na tenké hranici mezi zmatkem, anarchií a punkem. Adam bloudí světem a hledá své místo. A to i jeho obrazy, které jsou geniální, ale společností mnohdy nepochopené. O malbě říká, že si ho nenašel on sám, ale malba si vybrala jeho. František Stárek Čunas, undergroundová legenda, zařadil Adama Černého mezi ateliérové umělce. Ty největší poklady má totiž schované doma, ve svém vzdušném ateliéru vedle znojemské přehrady, kde jsou světu stále ukryty. Na letošní výstavě v Rock Café se můžete těšit na právě takovéto poklady.

Velká část obrazů v sobě skrývá dvojsmysly a krátké básně, které naráží na každodenní problémy všedních lidí a nutí diváka přemýšlet. Na svém kontě má několik výstav po galerijních prostorech ČR.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Černý: Obrazy jako terapie v sanatoriu jménem Svět