Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a zahájení festivalu 4+4 dny v pohybu „Všechno je všech“

Do 21. 5. 2023 je v bývalém ERPET Golf centru, Strakonická 4, Praha 5 (kousek od metra Smíchovské nádraží) přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Festivalu 4+4 Dny v pohybu „Všechno je všech“.

Výstava otevřena denně:

všední dny 14:00–21:00, so-ne 11:00–21:00

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky. Budou mezi nimi například Karolína Netolická, Lucie Sceranková a Julius Reichel, celkově se zúčastní kolem 50 umělců.

V dnešní situaci je těžké čelit úzkosti a skepsi. Jsme aktéry klimatického rozvratu, jehož důsledky se zdají čím dál hrozivější, žijeme v polarizovaných společenstvích, která se stále hůře shodují byť jen na základních předpokladech soužití. Nástroje vytvořené ke sdružování se obrací proti nám, takže se cítíme sami, izolovaní a vyloučení. Paradoxně vzato si ale zároveň stále lépe uvědomujeme komplexitu systémů a procesů, jejichž jsme součástí. Jdou napříč zavedenými kategorizacemi skutečnosti a to si žádá zkusit znovu formulovat, jaké v nich zastáváme role. Výstavou Všechno je všech chceme zaujmout pozici, která vychází právě z vědomí provázanosti zdánlivě oddělených množin. V umění, které izolaci překonává, obsahuje zrnka idealismu a spíše možnosti než nemožnost. V umění, které je závanem utopie nebo naděje, překračuje marnost, ale přitom nepopírá úzkost, nejistotu a obavy.     

Kurátor výstavy: Jiří Ptáček

Vystavující umělci: Argišt Alaverdyan, David Böhm a Jiří Franta, Anna Černíková, David Čerťanský, David Čumalo, Kateřina Drahošová, Václav Girsa, Marián Grolmus, Vladimír Havlík, Pavel Havrda, Petra Herotová, Martina Horáková, Tomáš Hrůza, Institut Institut, Šimon Kadlčák, Lukáš Karbus, Stanislava Karbušická, Krištof Kintera, Samuel Kollárik, Václav Kopecký, Jan Kostohryz, Martin Kubica, Denisa Langrová, MINA, Radek Mužík, Filip Nádvorník, Karolína Netolická, Hedvika Ocásková, Jiří Pitrmuc, Julius Reichel, Žaneta Reková, Tomáš Roubal, Rudolf Samohejl, Lucia Sceranková, František Antonín Skála, Sára Skoczková, Gabriela Slaninková, Matěj Smetana, Václav Stratil, Petr Strouhal, Barbora Šemberová, Jan Šerých, Marie Štefáčková, Gabriela Těthalová, Agáta Tichá, Jan Turner, Tereza Velíková, Šárka Zahálková, Aleš Zapletal.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a zahájení festivalu 4+4 dny v pohybu „Všechno je všech“