Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a uvedení zinu Robert Carrithers with The XYZ Project – The Downtown Luminaries

30.5.2019 se v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, konala vernisáž a uvedení zinu Roberta Carritherse with The XYZ Project – The Downtown Luminaries. Výstava k projektu zde bude k vidění do 27.6.2019.

Club 57 byl na konci 70. a počátkem 80. let kreativní laboratoří a místem, kde se setkávaly jména, které byly nejvíce v kurzu na tehdejší newyorské hudební a umělecké scéně. Robert Carrithers byl při tom a zachycoval tyto osobnosti a atmosféru v Clubu 57 na svých fotografiích.

Robertovy fotografie z knihy The Downtown Luminaies, byly vystaveny také v MoMA v New Yorku, na výstavě „Club 57: Film, Performance and Art in the East Village, 1978-1983“. Některé z fotografií jsou naopak vystaveny úplně poprvé a nebude možné je vidět nikde jinde.

Oliver Torr a St. Jakob z XYZ Project svojí hudbou navodili na vernisáži 30.5.2019  magickou atmosféru, která reaguje na období, kdy fotografie vznikaly, a zároveň, spolu s vizuály od Roberta Carritherse, které v živé 3D fotomontáži představil VJ Kopecky, přináší nové souvislosti s dneškem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a uvedení zinu Robert Carrithers with The XYZ Project – The Downtown Luminaries