Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a křest publikace Jiřina Žertová – Nejen sklo

Jenom do 5. 10. 2022 bude v uměleckém knihkupectví Kavka Books, Krocínova 5, Praha 1 (kousek od Národního Divadla), přístupná velmi zajímavá výstava Jiřiny Žertové – Nejen sklo.

Souběžně s vernisáží proběhlo i představení autorské monografie Jiřiny Žertové, která je na místě k dostání.

Česká sochařka a sklářská výtvarnice Jiřina Žertová studovala v první polovině 50. let na UMPRUM v ateliéru Josefa Kaplického. Celý život pak spolupracovala se sklárnami a věnovala se i vlastní tvorbě, zejména malovanému sklu a volné plastice. Kniha je autorčinou první a jedinou monografií a mapuje její celoživotní tvorbu, tedy více než 50 let tvůrčí práce na poli ateliérového skla.

Editorkou knihy je Klára Jirková. Průvodní text procházející jednotlivými díly knihy napsala Sylva Petrová, součástí knihy je i rozhovor Jiřiny Žertové s kurátorem Jánem Gajduškem.

Publikace vyšla v malém nákladu ve spolupráci s nakladatelstvím K-A-V-K-A. Lze ji na místě zakoupitFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a křest publikace Jiřina Žertová – Nejen sklo