Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a křest knihy Stanislav Bříza: Hitchhike US

Do 8.7.2016 můžete v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, zhlédnout zajímavou výstavu Stanislava Břízy: Hitchhike US ke stejnojmenné knize.

Hitchhike US je kniha fotografií a básní fotografa Stanislava Břízy (Institut tvůrčí fotografie) která vypráví intimní, lyrický vztah k k blízkému člověku, jež se odehrává daleko od domova na pozadí dobrodružné cesty po USA, kterou provází poznání i ztráta iluzí a předsudků o americké společnosti i o nás samotných.

Stanislav a H. putovali s krosnou na zádech a palcem nahoru během horkého amerického léta. Stopem, autem a autobusem z New Yorku na středozápad, z Montany do Utahu a zase zpátky na východ. A Stanislav při tom fotografoval na starý Rolleiflex Standard a kinofilmové kamery.

Kniha vychází v rámci platformy Bflmpsvz publishing, která stojí také za fotgrafickým zinem HCHKRDTN.

www.sbriza.com
www.bflmpsvz.com
www.indiegogo.com/campaigns/hitchhike-us-the-book/edit#/storyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a křest knihy Stanislav Bříza: Hitchhike US