Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a křest knihy Čejka, Čumlivski, Klepoch: V znamení Pentódy

Do 20.2.2019 bude v knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná zajímavá výstava Čejka, Čumlivski, Klepoch: V znamení Pentódy, spojená s vydáním stejnojmenné publikace.

V znamení Pentódy
Publikácia V znamení Pentódy zhŕňa výsledky trojročného sústavného bádania. Nie je všetko také, ako sa to tvári. Vo svete jestvujú viditeľné sily, no aj sily neviditeľné. Schopnosť čítať znamenia a chápať súvislosti je zásadným predpokladom k pochopeniu skutočnosti. Náhoda nejestvuje. Šoha már.

Kniha V znamení Pentódy (limitovaná edice, 217 ks, 192 stran, Original-Litographie Jaroslav Janďourek) je k dispozici na místě.

Čejka, Klepoch, Čumlivski
Pre nich je grafika každodennou nutnosťou, prirodzeným spôsobom výtvarného myslenia. Formálne im je vlastné zaujatie linorytom a v menšej miere drevorytom. Rýpané linky sú robustné, priznávajúce stopu nástroja. Sú celkom opačné než minucióznosťou sa vyznačujúca Brunovského škola, suchá ihla a nuansy litografie.
Alexandra Kusá, katalog k výstave Drsná školaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a křest knihy Čejka, Čumlivski, Klepoch: V znamení Pentódy